Головна | Реєстрація | Вхід | RSSЧетвер, 22.08.2019, 20:17

Дошкільний навчальний заклад №4 міста Бахмач «Теремок»

Меню сайту
Міні-чат
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » 2017 » Листопад » 23 » Перелік документів.
22:03
Перелік документів.

          Кадровий склад Бахмацького дошкільного навчального закладу (ясла-садок) №4 «Теремок» нараховує 56 працівників: 28 працівників педагогічного персоналу, 28 працівників – обслуговуючий персонал. 
            Дошкільний навчальний заклад працює за освітньою програмою «Українське дошкілля», молодшими та старшими групами закладу додатково  впроваджується програма «Дошкільнятам про освіту для сталого розвитку». 
         За дошкільним закладом закріплений мікрорайон, до якого входять вулиці та провулки: 
    вул. Чернігівська з провулками;
    вул. Пушкіна з провулками; 
    вул. Богомольця;
    вул. Роменська з провулками;
    вул. Садова з провулками;
    вул. Лермонтова з провулками;
    вул. Спасівська з провулками;
    вул. Весняна;
    вул. Я. Батюка;
    вул. Героїв Крут з провулком;
    вул. Залізнична з провулком;
    вул. І. Черняхівського;
    вул. Лозова; 
    вул. Л. Толстого;
    вул. Коцюбинського;
    вул. Тиницька;
    вул. Партизанська;
    вул. Зоряна з провулками;
    вул. Заводська;
    вул. М. Заньковецької;
    вул. Шкільна з провулком;
    вул. Генерала Горішного;
    вул. І Сікорського;
    вул. Академіка Амосова; 
    вул. Матросова з провулками;
    вул. Г. Жованик;
    вул. Затишна;
    вул. І. Піддубного;
    вул. Вишнева;
    вул. Берегова з провулком;
    вул. Василя Прохорського з провулком;
    вул. Ю. Бутусова;
    вул. Східна;
    вул. Лісова; 
    вул. Гуртожиток БМТГ;
    вул. Грузька;
    вул. Польова;
    вул. Г. Сковороди;
           Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) №4 «Теремок» розрахований на 201 місце, на даний час заклад відвідує 230 дошкільнят.
           Навчально-виховний процес в дошкільному закладі здійснюється державною українською мовою.
            Дошкільний заклад укомплектований відповідно до штатного розпису. Вакантних посад немає. 
             --------------------------------
            Дошкільний заклад розрахований на 14 груп, працює 10 груп: 8 дошкільних груп, 1 група дітей раннього віку, 1 інклюзивна група (на базі групи дітей раннього віку). Всі групи мають ігрові та спальні кімнати. В закладі є музична зала, харчоблок, медичний блок, пральня, кабінет практичного психолога, методичний кабінет, кабінет музичних працівників.
             Усі групи дошкільного закладу укомплектовані дитячими меблями відповідно до Санітарного регламенту, навчально-наочними посібниками та іграшками відповідно до Типового переліку. Дитячі майданчики упорядковані надвірними спорудами. 

Річний звіт про діяльність дошкільного закладу

   І. Аналіз освітньої і методичної роботи дошкільного навчального закладу та пріоритетні завдання на 2016-2017 навчальний рік.
      Бахмацький дошкільний навчальний заклад  (ясла-садок) №4 «Теремок» знаходиться за адресою: 16000 м. Бахмач, вул. Пушкіна, 2. Розрахований на  201 місце, працював за програмою  розвитку дитини дошкільного віку «Українське дошкілля».
№    Відомості    Показники
1.    Мова навчання    українська
2.    Кількість груп усього    10
    ясельні    2
    дошкільні     8
3.    Режим роботи груп: 10,5
чергова – 12 годин
    10
10 (в міру потреби)
4.     Кількість вихованців    230
5.    Кількість працівників усього
педагогічний персонал
обслуговуючий персонал    56
26
30   

      Бахмацький дошкільний навчальний заклад повністю укомплектований педагогічними кадрами: 1 завідувач, 1 вихователь-методист, 20 вихователів, 2 музичних керівника, 1 практичний психолог. Усього 25 педагогів.

Освітній рівень педагогів:

1.    Вища за фахом    8    32%
2.    Вища    11    44%
3.    Середня спеціальна    6    24%


Фаховий рівень педагогів

1.    Вища категорія    3    11%
2.    І категорія    2    8%
3.    ІІ категорія    2    8%
4.    Спеціаліст    13    50%
5.    7 тарифний розряд (музкерівник)    1    4%
6.    8 тарифний розряд    1    4%
7.    9 тарифний розряд    4    15%
         Упродовж 2016-2017 навчального року навчально-виховний процес у дошкільному закладі був спрямований на  вирішення головної методичної мети «Формування особистості дитини, розвиток її творчих здібностей,  набуття нею соціального розвитку» та головних річних завдань: 

1.    Формування у вихованців навичок спілкування і ефективної взаємодії з іншими дітьми, дорослими людьми засобами гри.
2.    Національно-патріотичне виховання засобами музичного виховання.

                   Методична робота з педагогічними кадрами у 2016-2017 навчальному році була спрямована на підвищення професійного рівня педагогів. 

№    Вид діяльності    Кількість педагогів    %
1.    Курси підвищення кваліфікації    4    15%
2.    Атестація    4    15%
3.    Самоосвіта    26    100%
4.    Участь у роботі творчої групи    7    27%
5.    Участь у підготовці та проведенні методичних заходів    26    100%

            Проведена чергова атестація педагогів: Янкявічуте А.А. – присвоєна кваліфікаційна категорія «спеціаліст другої категорії»; Яцун Ю.М. – підтверджена відповідність раніше присвоєному  9 тарифному розряду; Скрильнікова Н.А. – присвоєна кваліфікаційна категорія «спеціаліст другої категорії»; Кравець В.В. – присвоєна кваліфікаційна категорія «спеціаліст першої категорії».
            З метою реалізації головних завдань адміністрацією дошкільного навчального закладу був переглянутий, на основі діагностики самооцінки педагогів та оцінки адміністрації, рівень професійної майстерності педагогів і сплановані різні форми методичної роботи з кадрами, які забезпечили необхідний рівень знань, умінь та навичок у досягненні мети. Так, протягом навчального року    підвищили  свій    професійний    рівень: вихователі   Сиплива І.В., Конюшенко Л.П. та музичний керівник Цепух І.О. при ЧОІППО ім. К. Д. Ушинського, а також старші медичні сестри                Тюменцева А.В. та Коваль О.О. Педагоги дошкільного закладу відвідували тижні педагогічної майстерності у дошкільному закладі, методичні об’єднання, районні семінари-практикуми.  Треба відмітити, що всі педагоги поглиблено працюють за напрямками, підвищували свій професійний рівень.

           З метою підвищення теоретичного рівня та фахової підготовки колективу були придбані новинки методичної літератури, наочні матеріали, розвивальні та дидактичні ігри, які використовувались педагогами при підготовці до занять та безпосередньо в роботі з дітьми. Проведена підписка на періодичні видання: «Дошкільне виховання», «Джміль», «Палітра педагога». На педагогічних годинах опрацьовувались  публікації фахових журналів, які стимулюють педагогів до змін в організації своєї діяльності, розширювали арсенал прийомів і методів розвитку виховання і навчання дошкільнят. 
 Педагоги закладу  користуються електронними додатками до фахових видань на сайті «Педрада». 
Дошкільний навчальний заклад у своїй роботі керується програмою «Українське дошкілля».
            Вихователь-методист та вихователі груп переоформили папки згідно тем календарного плану по кожній віковій групі відповідно до програми розвитку дитини дошкільного віку «Українське дошкілля».

            З метою підвищення педагогічної майстерності педколективу, спрямовуючи навчально-виховний процес на виконання головних завдань, адміністрацією були сплановані та проведені протягом навчального року такі форми методичної роботи, а саме: 
   -    засідання педагогічної ради:
•    «Презентація річного плану роботи на 2016-2017 навчальний рік». 
                                                                                                     (Серпень).
•    «Формування у дошкільнят навичок спілкування і ефективної взаємодії один з одним та дорослими людьми засобами гри».      
                                                                                                      (Грудень).
•    «Музика – ефективний засіб патріотичного виховання дошкільника».     
(Квітень).
•    «Підсумки роботи за 2016-2017 навчальний рік»
                                                                                                                    (Травень).
           Під час проведення педагогічних рад проводилися засідання круглого столу, творчі звіти, ділові ігри, диспути, дискусії, методичні тренінги, використання досвіду педагогів, анкетування вихователів та батьків, обговорення психолого-педагогічних ситуацій. На початку та вкінці  навчального року проводилась діагностика рівня мовленнєвої компетентності та діагностика рівня підготовки дітей до школи.  Розглядалося питання про результати тематичних перевірок, які проводили завідувач Демиденко Н.Ю. та вихователь-методист Божок Т.В.          

           У зв’язку зі стратегічними напрямками реформування дошкільної освіти, які орієнтують педагогів на гуманізацію педагогічного процесу, на особистісно-орієнтований підхід до дитини, зміст методичної роботи реалізувався в різних інтерактивних формах: 
•    Семінар-практикум «Організація діалогічного спілкування дошкільників»,  під час якого педагоги поглиблювали знання  з роботи з дітьми по діалогічному мовленню, закріпили прийоми та методи навчання дітей діалогу.
•    Семінар-практикум «Освітня лінія «Гра дитини», ключові аспекти реалізації», робота якого полягала у підвищенні рівня професійної компетенції педагогів та формування вміння застосовувати одержану інформацію у педагогічній діяльності.
•    Гра-тренінг «Особливості виховання патріотизму у дошкільників» сприяла підвищенню рівня теоретичної підготовки педагогів щодо питання патріотичного виховання дошкільників в умовах сьогодення.
•    Педагогічні читання «Інтерактивна взаємодія педагога та дітей – успішний комунікативний розвиток», «Режисерські ігри дошкільників: організація та педагогічна підтримка», «Формування патріотичних почуттів через музичні твори» сприяло  підвищенню фахового рівня педагогів.  
•    Протягом року проводилась робота - педагогічна гостинна молодого вихователя «Відверта розмова», яка формувала у молодих педагогів навички трансформування теоретичних знань у практичну площину, сприяла формуванню індивідуального стилю творчої діяльності педагога, задовольняла потреби молодих педагогів у неперервній освіті та подоланні різних утруднень.

             Питання формування  у вихованців навичок спілкування і ефективної взаємодії з дітьми, дорослими людьми засобами гри опрацьовувалося в І півріччі навчального року і охоплювало різні форми роботи в закладі.
             Заняттєва діяльність, гра-подорож «День гарного настрою» (вихователі  Яцун Ю.М., Дорош В.В.)  та інтегроване  заняття «Клубочок добрих справ» (вихователі Скрильнікова Н.А., Шапаренко Т.А.) в листопаді 2016 року  були представлені на районний семінар-практикум.
             Під час тижня педагогічної майстерності вихователі поділились досвідом своєї роботи:
тренувальна гра «Евакуація» (вихователі  Ткаченко С.М., Лакей Т.М., група «Ластів’ята»);
заняттєва діяльність «Комічна подорож» (вихователі Янкявічуте А.А., Кмін В.М., група «Сонечко»);
бінарне заняття «Осіння подорож» (вихователі Ілляшенко О.Ю. практичний психолог Кравець В.В., група «Суничка»);
заняттєва діяльність «Будиночки для свійських тварин» (вихователь Ширіна В.М., група «Суничка»).

           Педагоги підготували та провели ряд консультацій: «Іграшки для режисерських ігор», «Патріотизм плекається в родині»,  «Дошкільники та комп’ютер: сучасний погляд на проблему» (вихователь-методист                      Божок Т.В.); «Грі-драматизації належну увагу» (вихователь Янкявічуте А.А.), «Батькам про цінність сюжетної гри» (вихователь Шапаренко Т.А.), «Мовленнєві тренування розпочнемо без вагання» (вихователь                     Демиденко Н.Ю.). Презентувала власний досвід роботи  практичний психолог  Кравець В.В. «Дитяча агресія: діагностика та корекція».
              Був проведений конкурс сюжетно-рольових ігор «Завітала нова гра, їй радіє дітвора».
              У ІІ півріччі розглядалося питання формування патріотичних почуттів засобами музичного виховання. Музичний керівник Лисенко М.Г., вихователі Кмін В.М., Янкявічуте А.А., Тарасенко Н.В., Іващенко Л.С., Лакей Т.М. та вихованці групи «Сонечко» підготували святкове дійство «Щедрий вечір, добрий вечір» та привітали працівників різних організацій.
            У закладі, у лютому місяці, було проведено конкурс читців «Україна моя величава» за участю дітей середніх та старших груп. 
Музичні керівники Цепух І.О. та Лисенко М.Г. провели розваги «Великодні гаївки».

             Під час тижня педагогічної майстерності були переглянуті такі форми роботи педагогів:
сюжетне заняття з фізичного розвитку «Подорож континентами» (вихователь Скрильнікова Н.А., група «Пізнайко»);
заняттєва діяльність «Долаємо Злорадину» (практичний психолог Кравець В.В., група «Веселка»);
родинне свято «Шануймо  жінку-трудівницю» (вихователі Кмін В.М., Янкявічуте А.А., музичний керівник Лисенко М.Г., група «Сонечко»);
інтегроване заняття «Шевченківські читання» (вихователь Лакей Т.М.,  група «Ластів’ята»);
фестиваль вишиванок (вихователь Путря Л.О., група «Калинка»).

           Педагогами були підготовлені консультації «До перлин народної мудрості» (вихователь Сиплива І.В.), «Національно-патріотичне виховання в ситуації соціального неспокою» (вихователь Ткаченко С.М.), «Музика для найменших» (музичний керівник Лисенко М.Г.),  «Музика мого народу» (музичний керівник Цепух І.О.), «Створення театру в ДНЗ» (вихователь Міщенко Н.Г.), «Сучасні форми роботи з батьками» (вихователь                  Петрань Н.І.), «Дитяче свято вдома» (вихователь Дорош В.В.).
         Активно взаємодіють педагоги закладу з сім’ями вихованців. Проводились такі форми роботи:
консультація «У садок з радістю»;
дискусія «Маленькі неслухи: як не прогледіти і не помилитись»;
консультації «Формуємо патріотичні почуття в родині»;
родинне свято «Шануймо жінку» (група «Сонечко»).
        Така взаємодія дошкільного закладу з батьками створює умови для  формування патріотичних почуттів дітей дошкільного віку.
         Протягом навчального року в дошкільному закладі були проведені календарно-обрядові та традиційні свята, спортивні розваги та Дні здоров’я. Діти приймали участь у фестивалях дитячої творчості «Урожай зберемо і в танок підемо», «Мама - сонечко в сім’ї , ми промінчики її», «Мандруємо країною дитинства», «День вишиванки» та виставках: «Пам’ятаємо та перемагаємо», фотовиставка «Сімейнимй відпочинок». Особливо запам’яталися дошкільнятам «Свято птахів» та конкурс найкращих читців «Україна моя величава».

         З метою забезпечення дітей якісною освітою педагогічний колектив продовжує працювати за інноваційними технологіями.
          
       Творча група «Паростки майбутнього», в цьому навчальному році  продовжує  працювати над проблемою -  «Впровадження інформаційно-комунікативних технологій в ДНЗ» під керівництвом Іващенко Л.С.
      
         Працювала школа молодих батьків під керівництвом практичного психолога Кравець В.В. Практичним психологом надавалась просвітницька робота, проводились групові та індивідуальні консультації, дискусії:  «Вплив телебачення на емоції та поведінку дитини», «Незручні питання статевого виховання», «Психологічна безпека: у пошуках золотої середини», «Дитяча агресивність та шляхи подолання».

        Практичний психолог Кравець В.В. приділяє увагу індивідуальному підходу під час навчання  та виховання дошкільників, адаптації дітей до нових умов життя, формуванню пізнавального інтересу, розвитку їх інтелектуальних і соціальних здібностей. Заслуговує на увагу  оформлення інформаційних бюлетенів для батьків в усіх групах.
          Традиційно в закладі  працює педагогічна гостина молодого вихователя «Відверта розмова» під керівництвом вихователя Н.Ю. Демиденко, яка сприяє формуванню індивідуального стилю, творчої діяльності молодого педагога.
З метою впровадження курсу «Дошкільнятам про освіту для сталого розвитку»  в дошкільному закладі розпочала свою роботу школа передового педагогічного досвіду. ЇЇ завданням -  є формування у дітей початкових уявлень про дії та поведінку, що орієнтовані на сталий розвиток, усвідомлення старшими дошкільниками необхідності збереження ресурсів землі  та особистої відповідальності за майбутнє.

        З метою формування особистості дитини, розвиток її творчих здібностей, набуття нею соціального досвіду працювали гуртки: 
•    Гурток «Цікава англійська», керівник -  вихователь Кошель С.В., який сприяв засвоєнню дітьми елементарних навичок усного мовлення англійською мовою.
•    Гурток «Зернятка духовності», керівник -  вихователь Сиплива І.В., формував моральні якості дошкільнят, сприяв становленню патріотичних почуттів.
•    Гурток «Чарівна казка», керівник -  вихователь  Міщенко Н.Г.,  формував розвиток комунікабельності, артистизму засобами драматизації та знайомив дітей з різними видами театрів.
•    Гурток «Здоров’ятко», керівник – вихователь Скрильнікова Н.А., формував у дітей розуміння потреби здорового способу життя.
•    Гурток «Чарівна майстерня», керівник -  вихователь Янкявічуте А.А., удосконалювання знання та навички старших дошкільнят по ознайомленню з нетрадиційною технікою художньо-продуктивної діяльності.
•    Група за пізнавальним напрямком  «Розумчики», ІІ молодша  група №2, вихователь Яцун Ю.М.
•    Група художньо-естетичного напрямку  «Дивосвіт»,   вихователь Кмін В.М., старшої групи №5.

          Проводилася робота з питання наступності дошкільного закладу та ЗОШ №5. Вихователями відстежувалася результативність навчання випускників закладу та адаптація до умов школи. Були організовані екскурсії дітей на Свято першого дзвоника, по школі, до бібліотеки. Проводилися зустрічі вчителів з вихователями, дітьми та батьками груп старшого дошкільного віку. Організовувалися спільні свята та розваги. 
      Першочерговою умовою організації навчально-виховної діяльності з дітьми у закладі -  є участь родин. Батьки широко залучаються до співпраці, беруть активну участь у житті групи та дошкільного закладу. Для того, щоб знайти дієвий шлях взаємодії ДНЗ і сім’ї, щоб він допоміг створити оптимальні умови для входження маленької дитини у великий світ, було розроблено проект «Назустріч один одному», мета якого - створити необхідні умови для розуміння батьками важливості своєї участі у житті дитини. Шлях реалізації включає в себе багато видів роботи традиційних,  таких, як батьківські збори: «Спільна робота дошкільного закладу та сім’ї що до вирішення навчально-виховних та адміністративно-господарських завдань», «Роль сім’ї у формуванні патріотичних почуттів дошкільника»; консультації: «Берегти дитинство наш обов’язок» (Божок Т.В.), «Чи притаманна дитині креативність» (Ткаченко С.М.), «Моя улюблена книжка, що і як читати дітям» (Шапаренко Т.А.). 
           Традиційно стало    висвітлення цікавої та корисної інформації в куточках для батьків: «По дорозі додому», «За 30 хвилин до сну», «Мовленнєві родзинки для вашої дитинки»;  тематичні зустрічі «Тут живе ваша дитина»; тестування практичного психолога, комплексна діагностика по підготовці дітей до школи, анкетування батьків по різних напрямках. Батьки приймали активну участь у проведенні дитячих ранків, відвідували «Дні відкритих дверей», заняття вихователів з дітьми,  приймали участь в анкетуванні. Вихователі нашого дитячого садка і батьки – це єдиний живий організм, об’єднаний спільною метою, гуманними стосунками та високою відповідальністю.
                                     
           Зарахування дітей до дошкільного закладу здійснюється відповідно до електронної черги, з урахуванням правил прийому………………….. фото.
           З 20 жовтня 2017 року на базі групи №9 «Капітошка» (група дітей раннього віку) створена інклюзивна група. 
            Розмір плати за харчування складає: 60% - кошти батьків, 40% - кошти місцевого бюджету. У 2017 році батьківська плата за харчування становила: садові групи – 13грн. 50 коп., групи раннього віку – 12 грн. 50 коп.
             У дошкільному закладі в 2017-2018 навчальному році працюють групи за напрямками: естетично-зображувальної діяльності «Дивосвіт», пізнавального напрямку «Розумники» та гуртки: драматичний гурток «Чарівна казка», гурток англійської мови «Цікава англійська», гурток фізичного розвитку «Здоров’ячок» та гурток духовно-морального спрямування «Зернятка духовності». Всі гуртки та групи за напрямками здійснюють свою роботу на безоплатній основі.              

Про прийом дітей до дошкільного закладу.
Відповідно до пункту 6 Положення про дошкільний навчальний заклад, затвердженого постановою Кабінету Miнicтpiв Украіни від 12 березня 2003 р. №305 прийняття дитини до дошкільного закладу здійснюється керівником протягом календарного року на підставі заяви батьків або осіб які їx замінюють, медичної картки про стан здоров'я дитини, довідки дільничного лікаря про епідеміологічне оточення, свідоцтва про народження. При влаштуванні дитини до дошкільного навчального закладу (групи) компенсуючого типу додатково подається висновок психолого-медикопедагопчної консультацій територіального лікувально-профілактичного закладу чи тубдиспансеру, направлення місцевого органа управління освітою.
Довідка за формою № 026/о (Наказ МОЗ «Про затвердження форм облікової статистичної документації, що використовується в пoлiклiнiкax (амбулаторіях) від 27 грудня 1999р. № 302) видається на підставі медичного огляду дитини, якщо відсутні медичні протипоказання для її перебування в цьому закладі, а також якщо їй проведено профілактичні щеплення згідно з календарем щеплень i вона не перебувала в контакт iз хворими або бактеріоносіями.
Наразі згідно із статтею 12 Закону України «Про охорону дитинства» від 26 квітня 2011 р. №2402-111батьки несуть вiдпoвiдaльнicть за стан та здоров'я дитини, її фізичний розвиток.
Відповідно до статті 12 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» від 6 квітня 2000р. №1645-111 медичні  працівники, які проводять профілактичні щеплення, зобов'язані надавати об'єктивну інформацію особам, яким проводять щеплення, або їхнім законним представникам про ефективність профілактичних щеплень i можливі післявакцинальні ускладнення. Особам що не досягли п'ятнадцятирічного віку, профілактичні щеплення, проводяться за згодою їxнix об'єктивно проінформованих батьків, які мають право відмовитися від щеплень за відсутності повної об'єктивної інформації про вплив щеплень на стан здоров'я i подальші наслідки.
У разі, якщо профілактичні щеплення дітям проведено з порушенням установлених строків у зв'язку з медичними протипоказаннями, при благополучній епідемічий ситуації за рішенням консиліуму відповідних лікарів діти можуть бути прийняті до дошкільного закладу та відвідувати його.
3 огляду на наведені вище нормативи приймати рішення про можливість відвідування дитиною дошкільного закладу мають саме медичні установи за наявності відповідних медичних довідок встановленого зразка з висновком лікаря, в яких зазначено, що дитина може відвідувати дошкільний навчальний заклад, керівник дошкільного закладу зобов'язаний прийняти дитину до дитячого садка.
У свою чергу батькам, які використовують право відмовитися від щеплень, слід пам'ятати, що відмова від вакцинації є також певним ризиком для здоров'я дитини адже профілактичні щеплення сприяють формуванню імунітету.

Переглядів: 202 | Додав: Теремок | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Листопад 2017  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930
Архів записів
Друзі сайту
  • Бахмацька районна рада
  • Бахмацька РДА
  • Портал електронних послуг ПФУ

  • ДНЗ №4 "Теремок" © м. Бахмач
    Конструктор сайтів - uCoz